pátek 8. února 2013

Tennis - Young and Old

Jak prosté. Kamarádi, kteří to na výšce dali spolu dohromady a pak se vzali. Vyrazili na svatební cestu na plavbu přes Atlantik a začali si prozpěvovat, lépe řečeno skládat písničky. A takhle vzniklo tohle Denverské duo.
Jejich druhé album Young and Old nemá ambice být tou nejlepší deskou na světě, spíš jen ujasňuje směřování kapely. Avšak tenhle fakt nebrání ničemu k příjemnému poslechu. Svěží album obsahuje neméně svěží písničky ne zcela nutné na plavbu, ale obecně je na místě jí přisoudit spíše letní tón. Nebo takový, který vám připomene léto a na moment rozsluní pochmurný zimní den. Protože hlas Alainy Moore je tak příjemný, kytary Patricka Rileyho tak správně vybrnkávají až do lehce tanečního rytmu, což desce dodává sympatický dream-popový ráz. Prostě úplně slyšíte tu letní pohodu a zmocňující pocit nicnedělání.
Kritici by tomu možná rádi nálepku "vyumělkovaný pop", ale je třeba se nenechat odradit, někdy je prostě takový oddych ku prospěchu. Vše totiž začíná zvolna u It All Feels the Same. Následuje silná skladba této desky - Origins, tak správně chytlavá jak jen dobrý hit může být.
Alaina je svým zpěvem prostě okouzlující, zjistí člověk, když si nechá do uší hrát My Better Self. Nohou si pak poklepává u High Road. Není to úplně marné, říká si poslouchajíc Robin.
Je to občas příjemná změna uniknout od všech složitostí a poslechnout si něco, co zní tak jednoduše, až vás to zanese na úplně jinou vlnu. Vlastně je to docela hezká deska.


Žádné komentáře:

Okomentovat